+48 (61) 843 38 10

biuro@pawdruk.pl

Polska wersja językowa
Niemiecka wersja językowa
Angielska wersja językowa
Profesjonalna

Drukarnia Poznań

drukuj w PAW DRUKu!

Druk cyfrowy Poznań

Druk Cyfrowy - Dlaczego warto?


Druk cyfrowy stosujemy kiedy nakłady są na tyle małe, że nie opłacalne jest stosowanie offsetu, jednak oczekiwana jakość jest do niego zbliżona. Typowe zastosowania druku cyfrowego to krótkie serie materiałów na konferencje, materiały reklamowe, biurowe, biznesowe, raporty itp. oraz całe spektrum druków akcydensowych. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość personalizacji druków. W stosunku do druku cyfrowego stosuje się te same technologie introligatorskie co w przypadku innych odmian druku.

Na realizację niewielkiego zlecenia w tradycyjnej drukarni offsetowej często zdarza się czekać dłużej niż byśmy chcieli... Koniec z czekaniem! Niezawodny system druku cyfrowego pozwala na realizację nawet niskonakładowych zleceń w rekordowo krótkim czasie oraz doskonałej jakości. Dzięki takiej technologii nasi Klienci mogą cieszyć się niską ceną, błyskawicznym tempem realizacji i znakomitą jakością finalnego produktu. Wydrukujemy nawet w niewielkich nakładach ulotki, foldery, katalogi, plakaty, wizytówki, listowniki, identyfikatory, dyplomy, materiały szkoleniowe, zaproszenia, karnety, kartki okolicznościowe, kalendarze, książki, etykiety i wiele innych przydatnych drobiazgów.

Personalizacja druku cyfrowego


Druk cyfrowy stwarza możliwość personalizacji - koniec z ręcznym wypisywaniem nazwisk i powolnym numerowaniem! Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu i możliwości każdorazowego odnawiania obrazu drukowego możemy zaproponować personalizację tekstową i graficzną, a także personalizację fotografii, które mają znaleźć się np. na kalendarzach czy zaproszeniach. Jest to bardzo atrakcyjny i coraz bardziej popularny efekt wykorzystywany w nowoczesnym marketingu. Dzięki technice i pomysłowości grafików zdjęcia z imieniem i nazwiskiem mogą być wydrukowane na różnego rodzaju produktach. Możemy też wydrukować imienne zaproszenia, karty wstępu, karnety, plakaty czy kalendarze.

Co wyróżnia naszą maszynę do druku cyfrowego?
  • Realizacja zleceń "od ręki".
  • Jakość otrzymywanych druków jest znacznie wyższa od wydruków z drukarki lub plotera i jest zbliżona do offsetu.
  • Prędkość druku jest dużo szybsza niż w typowych drukarkach komputerowych.
  • Możliwość druku na wielu różnych podłożach oraz w szerokim przedziale gramatur (nawet do 1 mm).
  • Brak konieczności przygotowywania formy drukowej znacząco obniża koszty druku, szczególnie przy małych nakładach.

Ale to nie wszystko!
  • Każdorazowe odnawianie obrazu drukowego umożliwia personalizację wydruków, np. nadawanie każdej odbitce indywidualnego numeru seryjnego, stosowanie list adresowych. Nowością jest personalizacja graficzna!
  • Nie ma przestojów pomiędzy kolejnymi zleceniami, a ich archiwizacja oraz ponowny druk są proste, szybkie i co bardzo ważne - powtarzalne.
  • Całkowicie cyfrowa obróbka obrazu daje szereg możliwości, jak np. skalowanie, czy też łatwe i pełne zarządzanie kolorem.
  • Nie ma typowego dla offsetu mycia zespołów farbowych w przypadku wymiany kolorów, a zamiana tonerów jest prosta i szybka.