+48 (61) 843 38 10

biuro@pawdruk.pl

Polska wersja językowa
Niemiecka wersja językowa
Angielska wersja językowa
Profesjonalna

Drukarnia Poznań

drukuj w PAW DRUKu!

Druk UV Poznań

Druk UV - Dlaczego warto?


Drukarni stosujących technologię (H-UV) w Polsce, a nawet w Europie jest stosunkowo niewiele, dlatego tym dumniej prezentujemy Państwu nasza ofertę. Druk offsetowy UV cieszy się coraz większym powodzeniem m.in. dzięki wielu swoim zaletom, bez względu na format, kształt, rozdzielczość, podłoże czy natężenie kolorów wydruki zachowują niesamowitą jakość. Technologia ta cały czas nieprzerwanie się rozwija, zapewniając perfekcję, która z pewnością sprosta Państwa oczekiwaniom. Obecnie możemy zaproponować najwyższą jakość drukarską jaką współczesny rynek poligraficzny może zaoferować. W swojej ofercie proponujemy Państwu druk na różnego rodzaju podłożach trudno-wsiąkliwych. Drukujemy na niemal każdym podłożu: na papierach, kartonach, metalizach, foliach, tworzywach sztucznych (PP, PVC, PET). Druki wykonujemy specjalnymi farbami i lakierami uszlachetniającymi UV. Nasz maksymalny format zadruku to 1000x700mm (B1). Podłoża na których wykonujemy najczęściej druki to:
  • PP (inaczej Eplak, Priplak, Viprint, Creative) – tworzywo to charakteryzuje się chropowatą strukturą I słabą przejrzystością. Jest elastyczne i miękkie, a powstałe na nim zagięcia nie są trwałe. Najczęściej na tym surowcu drukujemy wszelakie wydruki artystyczne, plakaty, etykiety, szyldy, displaye, teczki, kalendarze, podkładki pod mysz, pudełka, pojemniczki, zawieszki
  • PVC (inaczej PCV, PCW, S-PRINT) – Surowiec ten ma bardzo dobrą przejrzystość i jest zdecydowanie twardszy od PP. W momencie zagięcia tworzy się bielenie, które z czasem nie ustępuje. Najczęściej na tym surowcu drukujemy tablice wystawowe, podręczniki użytkowania, kalendarze, plakaty, opakowania np. na kosmetyki, opakowania, teczki, standy.
  • PET (DIAMENT PRINT) – Tworzywo to ma najlepszą przejrzystość spośród tworzyw na których wykonujemy druki. Jest twarde i sprężynujące, a w momencie zagięcia surowca tworzy się czysta biga. Najczęściej na tym surowcu drukujemy karty lojalnościowe, okładki, przekładki, etykiety ogrodnicze i tekstylne.
  • Kartony metalizowane

Nasza maszyna KOMORI Lithrone GL-40 H-UV:


  • Bardzo szeroka gama podłoży –tworzywa sztuczne, papiery, kartony, folie, a także wiele innych wsiąkliwych i trudno wsiąkliwych podłoży do grubości 1mm.
  • Proponujemy dodatkowe uszlachetnienia – lakiery w nowej postaci: spulchniające, UV, dyspersyjne, błyszczące, matowe, soft touch, z efektami perłowymi, metalicznymi, itp. Dodatkowo lakiery w druku H-UV pełnią dodatkową funkcję – zabezpieczają druk niemal tak dobrze jak folia, zatem nie tylko Państwa druki będą wyglądały estetycznie, elegancko i porządnie, ale także będą bardziej wytrzymałe i odpowiednio zabezpieczone przed zarysowaniem.
  • Farba zaraz po naniesieniu jest utrwalana promieniami UV, dzięki czemu uzyskujemy wysoką jakość i rozdzielczość wydruków.
  • Dodatkowo nie ma już potrzeby stosowania lakieru dyspersyjnego. Wydruki wychodząc z maszyny dzięki technologii H-UV są od razu gotowe do dalszej obróbki, co znacznie skraca potrzebny czas na realizację zlecenia.