+48 (61) 843 38 10

biuro@pawdruk.pl

Polska wersja językowa
Niemiecka wersja językowa
Angielska wersja językowa
Profesjonalna

Drukarnia Poznań

drukuj w PAW DRUKu!

Szkolenia Graficzne w Poznaniu Pawdruk Poznań

Na czym polega?


Wszystkie wydrukowane z wielką starannością i precyzją materiały trafiają do introligatorni, gdzie poddawane są dodatkowej, niezbędnej obróbce. Dzięki nowoczesnym liniom technologicznym potrafimy nadać naszym produktom - tym dużym i tym zupełnie małym - praktycznie dowolną formę. Falcowanie, bigowanie, foliowanie (laminowanie), sztancowanie, kaszerowanie, oprawa publikacji metodą szycia lub klejenia - to rutynowe prace naszej introligatorni. Czy będą to małe wizytówki, czy też sporych rozmiarów standy, trójdzielne kalendarze czy eleganckie oprawy książkowe - introligatornia upora się z wybraną przez Klienta i ustaloną w zleceniu oprawą w wyznaczonym terminie. Introligatornia to przede wszystkim procesy wykończeniowe. Zapewniamy naszym Klientom pełen zakres prac introligatorskich. Dysponujemy także linią do produkcji segregatorów, możliwością oprawy z zastosowaniem spirali (kalendarze biurkowe i wiszące) bądź metalowych oczek ułatwiających estetyczne lokowanie dokumentów w segregatorach. Szczególnej uwadze Państwa polecamy opatentowany przez nas stand Alfa, który pomimo swoich 154 centymetrów wysokości jest wyjątkowo wdzięcznym i łatwym do przewozu (składany i pakowany w specjalną teczkę) nośnikiem reklamy.

Standardowe prace naszej INTROLOLIGATORNI


Falcowanie
Falcerka - maszyna do jedno- lub wielokrotnego składania arkusza papieru, w celu osiągnięcia docelowego formatu i liczby stron składki. Np. trzykrotne złożenie na pół arkusza daje składkę szesnastostronicową. Każde miejsce zaginania arkusza to falc (złam) i po złożeniu tworzy nową krawędź. Arkusz papieru przechodzący przez maszynę drukarską jest większy niż wielkość pojedynczej kartki końcowego wyrobu. Papier jest zadrukowywany, po czym jest kilkakrotnie składany (falcowany), aby osiągnąć rozmiary gotowej publikacji. Arkusz po złożeniu otrzymuje postać składki składającej się najczęściej z 4, 8, 16 lub 32 stron.

Kaszerowanie
Kaszerowanie to uszlachetnianie wyrobu papierniczego poprzez oklejanie cienkim papierem (niezadrukowanym lub zadrukowanym) papieru znacznie grubszego, kartonu, tektury falistej itp. w celach dekoracyjnych lub technologicznych. W ten sposób powstają oprawy twarde, standy, ekspozytory i prezentery.

Sztancowanie
Wykrawanie ( sztancowanie) – wykrawanie z arkusza papieru, kartonu, tektury pożądanego kształtu wyrobu papierniczego lub poligraficznego o skomplikowanych kształtach, których nie można uzyskać za pomocą zwykłego krojenia na gilotynie. Wykrawania dokonuje się za pomocą wykrojnika, którego roboczą częścią jest nóż o odpowiednio wyprofilowanym kształcie ostrza. Przykładowo dzięki sztancowaniu powstają Państwa najpiękniejsze opakowania o najbardziej wymyślnych kształtach.

Oprawy
Oprawa introligatorska to sposób wykończenia wielostronicowej publikacji poligraficznej (np. czasopisma, książki ), ale także każdego innego wielostronicowego wytworu papierniczego niezadrukowanego lub zadrukowanego (np. zeszytu, notesu, bloku rysunkowego) polegający na trwałym połączeniu kart wnętrza wyrobu z okładką. Możemy zaproponować Państwu oprawę w spirale, zszywki (płaskie i oczkowe), klejoną i szyto-klejoną. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się u nas oprawa klejem PUR.